۱۰ خودروی مفهومی فراموش شده

به گزارش تاپ دیجبت و به نقل از موتور۱، در این نوشتار می خواهیم ۱۰ خودروی مفهومی که فراموش شده اند را بررسی کنیم در ادامه با ما همراه باشید: 

۱۰- مرسدس بنز C 112

۱۰ خودروی مفهومی فراموش شده

مرسدس بنز C 112 خودروی فوقالعاده با درهایی که از بالا باز میشدند در صدر لیست ما است. در سال ۱۹۹۱ با موتور ۶٫۰ لیتری V12 با قدرت ۴۰۸ اسب بخار معرفی شد، این خودروی مفهومی معادل جادهای خودروی مسابقه ای  Sauber-Mercedes C11 Group C بود و ویژگی هایی با تکنولوژی بالا مانند سیستم تعلیق فعال داشت.

۹- فولکس واگن AAC

فولکس واگن AAC

خودروی شماره ۹ فولکس واگن AAC بود که در سال ۲۰۰۰ در نمایشگاه خودرو در دیترویت معرفی شد. مجهز به موتور توربودیزل V10 با ۳۱۳ اسب بخار، مفهوم با چهار چرخ دیسکی و سیستم تعلیق بادی  به عنوان یک سدان لوکس رده بالا به نظر می رسید.

۸- بی ام دبلیو نازکا M12

بی ام دبلیو نازکا M12

سه خودرو در یکی، طرحی که فراموش شده است. نازکا M12 در سال ۱۹۹۱ در ژنو رونمایی شد ولی یک سال بعد با نام C2 آلپینا و در سال ۱۹۹۳ با نام C2 اسپایدر رونمایی شد. بیامدبلیو و ایتال دیزاین این طرح را بر اساس بوگاتی ۹۰ با موتور  ۵٫۰ لیتری V12 با ۳۰۰ اسب بخار قدرت طراحی کردند. C2 توسط آلپینا به ۳۵۰ اسب بخار ارتقا داده شد در حالی که C2 اسپایدر دارای موتور ۵٫۶ لیتری بزرگتر از ۸۵۰ CSi با ۳۸۰ اسب بخار قدرت بود.

۷- مرسدس F100

مرسدس F100

شماره ۷ ما مینی ون مرسدس F100 محصول ۱۹۹۱ است که یکی از زیباترین طرحهای مفهومی طراحی شده توسط مرسدس بنز است. F100 یک وسیله نقلیه تحقیقاتی بود، بنابراین بسیاری از فناوری هایی که ما اصرار به داشتن آنها میکنیم، در آن وجود داشت. این خودرو به دلایل بسیاری جالب بود: پلت فرم چرخ جلو، صندلی راننده مرکزی، سلول های خورشیدی نصب شده روی سقف و موتور شش سیلندر با هیدروژن از جمله آنها بود. 

۶- مرسدس F200

 مرسدس F200

شماره ۶ خودروی دیگری از مرسدس بنز که در سال ۱۹۹۶ در نمایشگاه پاریس موتور رونمایی شد. از ویژگیهای این خودرو میتوان به موتور ۶٫۰ لیتری V12 با قدرت ۳۹۴ اسب بخار، ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور و جعبه گیربکس اتوماتیک ۵ سرعته اشاره کرد. ویژگیهای طراحی این کانسپت را می توان در S-Class W220 و CL-Class C215 مشاهده کرد.

۵- مرسدس F700

مرسدس F700

طرح مفهومی F700 در سال ۲۰۰۷ در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی شد. موتور دوتایی توربو ۱٫۸ لیتری چهار سیلندر این خودرو ترکیبی از موتورهای بنزینی و دیزلی بود که با ۵٫۳ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر خودروی بسیار اقتصادی بود.

۴- فولکس واگن کانسپت D

بی ام دبلیو نازکا M12

آیا تا به حال فکر کرده اید که نسخه فولکس واگن پورشه پانامرا چگونه خواهد بود؟ این خودرو در سال ۱۹۹۹ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی گردید. موتور قدرتمند توربودیزاین V10 قدرتی برابر با ۳۱۳ اسب بخار داشت و گیربکس آن ۶ سرعته و مجهز به تیپ ترونیک بود.

۳- نیسان اسکای لاین GT-R

نیسان اسکای لاین GT-R

این طرح مفهومی در سال ۲۰۰۱ در نمایشگاه خودروی توکیو معرفی شد. همانطور که در بالا دیده میشود این طرح پنجرهای به R35 است که در سال ۲۰۰۷ راه اندازی شد و هنوز هم در حال فروش است. با طراحی بسیار آشنا این طرح مفهومی در سال ۲۰۰۵ به Proto تبدیل شد.

۲- آئودی آوانتی سیمو 

آئودی آوانتی سیمو 

این طرح مفهومی پیش نمایش نسل دوم سدان A8 بود که در سال ۲۰۰۱ در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شد. موتور بایتوربو V8 و ۴٫۲ لیتری آن ۴۳۰ اسب بخار قدرت داشت. دارای سیستم گیربکس اتوماتیک شش سرعته و بدنه آلومینیومی بود.

۱- ایتال دیزاین کلمبوس

ایتال دیزاین کلمبوس

این طرح مفهومی ۶ متری در سال ۱۹۹۲ رونمایی شد. این خودرو دارای موتور ۵٫۰ لیتری V12 بیامدبلیو با ۳۰۰ اسب بخار قدرت جعبه دنده دستی ۵ سرعته، چرخ های ۲۰ اینچی و دارای سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت بود.

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.