علمیویدئو

کشف گونه جدید اسب دریایی به اندازه یک دانه برنج

پژوهشگران ژاپنی یک گونه جدید اسب دریایی کشف کرده‌اند که به اندازه یک دانه برنج است.
 
به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از ساینس نیوز، محققان در سواحل جنوب شرقی ژاپن گونه جدیدی از اسب دریایی کوتوله به نام علمی هیپوکامپوس جاپاپیگو (Hippocampus japapigu) پیدا کرده‌اند. ژاپن به عنوان کانون تنوع زیستی موجودات دریایی در جهان شناخته می‌شود، ۵۳ گونه سوزن‌ماهی در این کشور ثبت شده است که شامل ۱۰ گونه اسب دریایی است که چهار مورد آن اسب دریایی کوتوله هستند.

کشف گونه جدید اسب دریایی به یک اندازه دانه برنج

هیپوکامپوس جاپاپیگو پیش از این توسط غواصان محلی در سواحل جنوبی و شرقی دیده شده بود. به گفته دانشمندان، این اسب دریایی کوتوله تقریباً به اندازه یک دانه برنج و ۱۵ میلی‌متر است، این اسب دریایی شکل مسطحی و بدن رنگارنگی دارد. این اسب دریایی در هیبت تکه‌های کوچک جلبک دریایی استتار می‌کند که این امر رؤیت آنها را دشوار می‌کند.

کشف گونه جدید اسب دریایی به یک اندازه دانه برنج

به گفته دانشمندان، پوست رنگارنگ این اسب‌های دریایی بسیار زیبا و خاص است، گویی که لباسی با طرح رنگارنگ به تن کرده‌اند. این موجودات در عمق پنج تا ۲۲ متری و روی صخره‌های مرجانی و جلبکی زندگی می‌کنند. اکثر اسب‌های دریایی کوتوله دو جفت ساختار بال مانند روی پشت خود دارند اما گونه تازه کشف‌شده تنها یک ساختار بال مانند در پشت خود دارد.

 

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
منبع
sciencealert
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.