هواپیمای کویمبایا

تمدن کویمبایا

کویمبایا تمدن باستانی است که۱۵۰۰سال قبل از میلاد مسیح در کلمبیای امروزی وجود داشته. آنها به خاطر مهارت های باور نکردنی در ساخت طلا و فلزات بسیار دقیق شناخته می شده اند. در شهر تولیما در میان مجسمه ها و آثار کشف شده از این تمدن باستانی برخی از مدل ها واقعا شبیه هواپیماهای امروزی هستند. در میان آثار کشف شده صدها زیورآلات طلایی نسبتا کوچک شبیه ماهی و حشرات یافت شده است، در حالیکه بعضی از آنها مشابه جانداران هستند اما اشکال اسرارآمیزی دارند.

برخی باستان شناسان ادعا می کنند که برخی از این مجسمه ها حیوانات را به تصویر نمی کشند، بلکه تکنولوژی پیشرفته ساخت آنها  بخصوص هواپیما را نشان می دهند. عده ای نظریه موجودات بیگانه در دوران باستان را پیشنهاد می کنند و اعتقاد دارند این مجسمه ها از روی هواپیماهای آنها ساخته شده است. اما برخی دیگر این نظریه رد کرده و میگویند آنها صرفا از روی ماهی ها یا حیوانات دیگری که در تولیما وجود داشته اند، ساخته شده است.

هواپیمای کویمبایا

گروهی از کارشناسان آلمانی از روی آنها با تغییرات جزیی از قبیل اضافه کردن یک موتور به بخش جلویی هواپیما یا حذف طرح پیچ خورده روی بالهای اصلی یک مدل بزرگ ساختند که قادر به پرواز بود (بیشتر بخوانید: باطری بغداد یکی از عجیب ترین آثار باستانی).

بسیار شگفت انگیز است که یک تمدن باستانی در کلمبیا آنچنان مهارتی در ساخت مجسمه ای داشته که با اندکی تغییر جزیی قادر به پرواز بوده است. این مجسمه ها ممکن است۲۰۰۰سال پیش برای پرواز طراحی نشده باشند اما می توانستند تصویری از آنچه که در طبیعت مشاهده می کردند، مانند ماهی و حشرات یا شاید اشیاء غیرعادی بوده باشد.

هواپیمای کویمبایا

طبق گفته های بسیاری این مجسمه ها تصادفی نیستند بلکه ثابت می کند مردم این تمدن باستانی بسیار هوشمند بوده اند. به هر حال با وجود نظریه های گوناگون توضیح قانع کننده ای درباره آنها وجود ندارد.  

 

منبع

ancient-code.com

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.