تکنولوژی

همکاری مایکروسافت و گرب برای راه‌اندازی سرویس تاکسی هوشمند

مایکروسافت با همکاری گرب قصد دارد تاکسی‌های آسیا را به تکنولوژی ابری و‌ هوش مصنوعی مجهز می‌کند.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از انگجت، شرکت گرب بزرگ‌ترین پلت‌فرم خدمات‌رسانی تاکسی در جنوب شرقی آسیاست و حالا قصد دارد خدمات خود را گسترش دهد. اوایل سال جاری اوبر کسب‌وکار سرویس خدمات به‌ اشتراک‌گذاری سواری خود در جنوب شرق آسیا را به گرب فروخت. 

شرکت گرب قصد دارد برای توسعه عملکردها و بهبود خدمات‌رسانی ۳ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. مایکروسافت نیز امروز اعلام کرد که در حال سرمایه‌گذاری استراتژیک در گرب است تا از تکنولوژی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی در خودروهای این شرکت استفاده کند. 

قرار است خودروهای گرب به سرورهای آژور مایکروسافت مجهز شوند تا از کیف پول دیجیتال و سرویس سفارش سفر پشتیبانی کنند. پیش‌بینی می‌شود که در آینده از یادگیری ماشینی و تکنولوژی تشخیص تصاویر نیز در خودروهای این شرکت استفاده شود. این امر به مسافران اجازه می‌دهد که موقعیت خود را با عکس گرفتن به راننده اطلاع دهند. در این فرایند پس‌ازاین که مسافر از اطراف خود عکس گرفت، سیستم آن را بررسی و به یک آدرس تبدیل می‌کند.

همچنین تغییرات دیگری نیز در سرویس گرب اعمال خواهد شد مانند نصب سیستم سرگرمی داخل خودرو. شرکت گرب نیز مانند اوبر قصد دارد خدمات خود را متنوع‌تر کند تا یک سرویس سفارش سفر آنلاین باقی نماند. به نظر می‌رسد این تغییرات برای رقابت با آمازون انجام می‌شود.

آمازون در حال راه‌اندازی انواع فروشگاه خرده‌فروشی و تکنولوژی‌های مرتبط با آنهاست تا دامنه پادشاهی خود را گسترش دهد و کنترل بیشتری در بازار جهانی داشته باشد. مایکروسافت هنوز اعلام نکرده است که چقدر روی گرب سرمایه‌گذاری کرده است؛ اما سافت‌بانک ژاپن ۵۰۰ میلیون دلار و تویوتا یک میلیارد دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

امتیاز کاربران: 2.55 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.