تکنولوژی

هزینه سفر با هایپرلوپ ویرجین وان کمتر از قطارهای عادی

ریچارد برانسون مدیرعامل ویرجین هایپرلوپ می گوید استفاده از سیستم هایپرلوپ هزینه های گزافی نخواهد داشت و عموم مردم می توانند از این سیستم استفاده کنند.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از سی ان بی سی، برخلاف آن چه که تصور می شد، هزینه استفاده از هایپرلوپ بالا نیست. ریچارد برانسون در گفتگو با سی ان بی سی، تاکید کرده که به زودی و تا سال آینده نخستین بخش این پروژه با قیمتی عادلانه در دسترس کاربران خواهد بود. وی گفت که سیستم حمل و نقل او، هزینه ای بیش از هزینه کرایه تاکسی ندارد.

وی در جریان یک کنفرانس درسنگاپور گفت: ویرجین هیپرلوپ وان، به مرحله بهره برداری بسیار نزدیک است، در حال حاضر در حال مذاکره با دبی و عربستان سعودی و البته هند و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه برای توسعه سیستم های خود هستیم.

هایپرلوپ نوعی جدید از سیستم های حمل و نقل است که با استفاده از لوله های با فشار پایین، غلاف های حاوی مسافران  را به حرکت در می آورند، هدف اصلی این سیستم مقاومت در برابر فشار هوا و حرکدت با بالاترین سرعت ممکن است.

بیشتر بخوانید: شکست رکورد اسپیس‌ایکس در مسابقه هایپرلوپ

این سیستم ابتدا توسط ایلان ماسک؛ کارآفرین سرشناس حوزه تکنولوژی طراحی شد و سپس مورد توجه دیگر اهالی دنیای فناوری واقع شد. برانسون در مورد قیمت این سیستم گفت: قیمت هایپرلوپ سواری، یشتر از قیمت خرید بلیت  یک  قطار سریع السیرنیست و به طور بالقوه ما قادر خواهیم بود قیمت را به مرور کاهش دهیم.

برانسون گفت کار بهره برداری از سال آینده آغاز می شود و زمان سفرهای ۵ ساعته به نیم ساعت خواهد رسید. مسیر مورد توجه برانسون مسیر بمبئی به پونا در هند است . وی در این خصوص می گوید: این جاده در هند است و ۵ ساعت طول می کشد  تا افراد به مقصد برسند.” وی گفت: ما برای دبی و عربستان نیز برنامه هایی داریم. این کسب و کار من است و مطمئنم آینده ای روشن دارد.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
منبع
cnbc
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.