دانشمند ناسا می گوید که موجودات فرازمینی قبلا از زمین بازدید کرده اند

یکی از دانشمندان ناسا می گوید که موجودات فرازمینی هوشمند ممکن است قبلا به زمین سفر کرده باشند اما انسان ها متوجه نشده اند.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از دیلی میل، سیلوانو کلمبانو (Silvano P. Colombano) می گوید که مهاجمان فضایی به شدت با ارگانیسمهای مبتنی بر کربن متفاوت هستند. او میگوید بیگانگان فوق العاده هوشمند قادر به سفر در فضای بین ستاره ای هستند، آنها فناوریهایی دارند که انسان حتی نمی تواند تصور کند.

ناسا برنامهای با نام جستجوی اطلاعات فرازمینی (SETI) دارد که در آن تمدنهای فرازمینی را جستجو می کند. دکتر کلمبانو در ماه مارس در کارگاه آموزشی SETI در کالیتیو گفت که دانشمندان باید ایدههای خود را درباره چیزهای فراتر از زمین گسترش دهد. من فقط می خواهم به این اشاره کنم که اگر ما بتوانیم آنها را پیدا کنیم و یا آنها ما را پیدا کند (اگر قبلا این کار را نکرده باشند) ممکن است به هیچ وجه مانند ما ارگانیسم های مبتنی بر کربن نباشند.

بیشتر بخوانید: آموآموا می تواند توسط بیگانگان برای جستجوی حیات فرستاده شده باشد

دانشمند ناسا می گوید که موجودات فضایی قبلا از زمین بازدید کرده اند

کلمبانو در ادامه میگوید: دانشمندان باید فرضیات خود را برای همه چیز از جمله طول عمر یک موجود بیگانه و یا اندازه آنها دوباره ارزیابی کنند. او می گوید در جستجو باید اندازه های کوچک را درنظر بگیریم زیرا ممکن است یک موجود فوق العاده هوشمند بسیار کوچک باشد.

بیشتر بخوانید: موجود فضایی شیلی

او معتقد است که دانشمندان بیش از حد به دنبال نشانه های تکنولوژی انسانی مدرن در سایر سیارات هستند. این می تواند نشانه از دست رفتن سیگنال های یک تمدن در سیاره ای بزرگتر از زمین باشد. ناتوانی ما برای درک اینکه یک سیاره دارای حیات چگونه می تواند باشد باعث می شود تا ما هر نشانه ای را ای دست دهیم.

او گفت: با توجه به اینکه توسعه و عمران تمدن ما تنها در ۱۰ هزار سال پیش آغاز شده و ما شاهد ظهور روشهای علمی تنها در ۵۰۰ سال گذشته هستیم، می توان حدس زد که ما ممکن است یک مشکل واقعی را در پیش بینی تکامل تکنولوژیکی حتی برای هزار سال آینده، چه رسد به ۶ میلیون برابر مقدار آن مرتکب شده ایم.  کولومبانو، فیزیکدانان را به بررسی فیزیک احتمالی (speculative physics) فرامیخواند که بر پایه جامع‌ترین نظریات است اما به گسترش فرصت‌هایی برای ماهیت فضا-زمان و انرژی تمایل دارد و بررسی پدیده شیء ناشناس پرنده (UFO) را ارزشمند می‌داند.

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.