محیط زیست و زمینویدئو

مار دو سر و بسیار نادر که هنگام غذاخوردن با خود درگیر است

اخیرا یک مار دوسر در وودبریج (Woodbridge) در ایالت ویرجینا یافت شده که بنظر می رسد رویاها به واقعیت تبدیل شده اند. این مار از گونه مارهای سمی کاپرهد (copperhead) است. 

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از آل اینترستینگ، یک زن محلی هنگام ترک خانه خود این مار را دیده است. وی به خاطر ترس از گزیدگی فرزندان خود مار را به دام انداخته و موضوع را به مرکز حیات وحش ویرجینیا گزارش کرد. 

دکتر کلپفر (Kleopfer) از مرکز حیات وحش ویرجینیا که آنرا بررسی کرده است به واشینگتون پست می گوید: مطالعه بر روی این مار نقطه عطفی در زندگی حرفه ای من بود زیرا تابحال چنین موردی مشاهده نکرده بودم. 

بررسی مار نشان داد که سر سمت چپ مار فعالتر بوده و بیشتر از سر سمت راست به محیط پاسخ نشان می دهد.  هر دو سر مار دارای مغز و زهر هستند و علاوه بر آن مار ۲ مری و ۲ نای دارد که نای سمت راست بیشتر توسعه یافته ولی فقط یک قلب و یک شش دارد. اندازه مار بسیار کوچک است زیرا ۲ تا ۳ از تولد آن می گذرد.

این مار دو سر با چالشهای بسیاری روبرو است زیرا هنگام خوردن غذا هر کدام از سرها خود می خواهند طعمه را ببلعند، این مجادله باعث طولانی شدن فرآیند غذا خوردن شده که باعث می شود جانور در خطر حمله قرار بگیرد. همچنین هنگامی که مار در موقعیت حمله است هر کدام از سرها مستقل فکر می کنند که باعث می شود جانور نتواند هنگام فرار تصمیم بگیرد که از کدام سمت باید برود (بیشتر بخوانید: نوزاد گوزن بسیار عجیبی که دو سر دارد)

مقامات امیدوارند که این حیوان یک روز به باغ وحش اهدا شود تا بتواند به راحتی زندگی خود را ادامه دهد. نگرانی اصلی درباره مار رشد و بزرگ شدن آن است که ماهها بطول می انجامد. تاکنون افراد بسیاری برای خرید آن پیشقدم شده اند.

امتیاز کاربران: 2.65 ( 1 رای)
منبع
allthatsinteresting
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید