نجوم و فضا

شاتل ناسا دوباره پرواز می کند

ناسا از طرح مفهمومی مینی شاتل با نام دنبال کننده رویا (Dream Chaser) رونمایی کرد. این شاتل کوچک در سال ۲۰۲۰ به ایستگاهی فضایی بین المللی فرستاده خواهد شد.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از دیلی میل، شرکت سیرا نوادا (Sierra Nevada Corp) سازنده این شاتل امیدوار است که تا اواخر سال ۲۰۲۰ شاتل را به همراه محموله به ایستگاهی فضایی بین المللی بفرستد. در حال حاضر ناسا برای تولید کامل این وسیله به دنبال راه اندازی یک سری آزمایش است. 

این شاتل حداقل شش ماموریت رفت و برگشتی برای تأمین و حمل و نقل محموله به ایستگاه فضایی بین المللی انجام خواهد داد. شاتل قرار است از مرکز کیپ کارناول (Cape Canaveral) به فضا فرستاده شود و در مرکز فضایی کندی فرود آید.

شاتل ناسا دوباره پرواز می کند

فاتح اوزمن مدیرعامل SNC میگوید: با تایید شاتل پس از بررسی جامع امیدواریم تا بتوانیم در اسرع وقت دنبال کننده رویا  را به عنوان یک فضاپیما در ایستگاه فضایی مورد استفاده قرار دهیم. 

شاتل ناسا دوباره پرواز می کند

در حال حاضر بسیاری از بخش های حیاتی شاتل کامل شده و در حال آزمایش اجزای ساختاری مهم نظیر سیستم حفاظت حرارتی و سخت افزار ارتباطات هوایی است. این فضاپیما ۵،۵۰۰ کیلوگرم محموله به ایستگاه فضایی تحویل می دهد و با ۱۸۵۰ کیلوگرم محموله در باند فرود مینشیند. 

شاتل ناسا دوباره پرواز می کند

سال گذشته نسخه آزمایشی مینی شاتل فضایی بر روی کویر موجاو (Mojave) پرواز کرد (بیشتر بخوانید: طرح ناسا برای فرستادن بالون به سیاره زهره).

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن