تکنولوژی

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری ارتش آمریکا در موشکهای بلو اوریجین

نیروی هوایی ارتش ایالات متحده آمریکا به منظور توسعه هر چه سریعتر موشک جدید شرکت بلو اوریجین موسوم به نیو گلن ۵۰۰ میلیون دلار به این کار اختصاص داده است.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از نیواطلس، جف بزوس رئیس شرکت فضایی بلو اوریجین امید زیادی برای توسعه موشک جدید خود دارد و به تازگی یک کمک خوب از سوی وزارت دفاع آمریکا دریافت کرده است. نیروی هوایی ایالات متحده امروز اعلام کرد که نیم میلیارد دلار به عنوان بخشی از برنامه خود برای ایجاد یک نسل جدید از پیشران‌های سنگین در اختیار شرکت فضایی بلو اوریجین قرار داده است.

ارتش ایالات متحده به دنبال راه‌های جدید برای ارسال ماهواره‌های امنیت ملی خود به مدار است و این کمک به همین منظور انجام گرفته است. برنامه وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا به طور خاص با اختصاص چنین کمک‌هایی و چندین دوره جوایز، قصد دارد تا حداقل دو شرکت را قادر به پرتاب محموله‌های پیچیده و بسیار سنگین نظامی به مدارهای مورد نیاز کند.

سرمایه گذاری ارتش آمریکا در موشکهای بلو اوریجین

این کارها بخشی از تلاش‌های مداوم آمریکا برای حفظ دسترسی و سلطه ایالات متحده بر فضا است که پیشتر نیز کمک‌هایی به شرکت‌هایی نظیر اسپیس‌ایکس، Orbital ATK و Aerojet Rocketdyne کرده است.

نیروی هوایی آمریکا تاکنون مبلغ ۷۹۱.۶۰۰ میلیون دلار برای توسعه سیستم پرتاب اومگا (OmegA) به شرکت نورث‌آپ گرامن ۹۶۷ میلیون دلار برای توسعه موشک ولکان سنتار (Centaur Vulcan) به اتحادیه پرتاب فضایی آمریکا (ULA) و ۵۰۰ میلیون دلار نیز برای توسعه موشک نیو گلن به شرکت فضایی بلو اوریجین اختصاص داده است.

سرمایه گذاری ارتش آمریکا در موشکهای بلو اوریجین

این کمک وزارت دفاع آمریکا نشان از اعتقاد این نهاد به مسیر بلو اوریجین دارد که امیدوار است از موشک جدید این شرکت نه تنها در ارسال محموله‌ها استفاده کند، بلکه فضانوردان را نیز به فضا ببرد. موشک نیو گلن از موتور Origin-BE-4 نیرو می‌گیرد که از سوخت گاز طبیعی مایع شده و اکسیژن مایع استفاده می‌کند.

سرمایه گذاری ارتش آمریکا در موشکهای بلو اوریجین

ماه گذشته نیز اتحادیه پرتاب فضایی آمریکا (ULA) موتور BE-4 را برای نیرودهی به موشک خود موسوم به ولکان انتخاب کرد. موشک نیو گلن ۹۵ متر ارتفاع دارد، و به طور قابل استفاده مجدد طراحی شده است. اولین پرواز آن از پایگاه کیپ کاناورال انجام می‌شود و پیشران آن روی یک کشتی در اقیانوس در فاصله ۶۵۰ کیلومتری فرود خواهد آمد. پرتاب این موشک برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
منبع
newatlas
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن بلوک تبلیغات از ما حمایت کنید.