ربات ژاپنی که برای دوست داشتن ساخته شده است

شرکت ژاپنی Groove X یک ربات ۳ کیلوگرمی با نام لاوت ساخته که هیچ کار خاصی انجام نمی دهد اما برای دوست داشته شدن همانند یک نوزاد ساخته شده است.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از ورج، امسال سال عالی برای روبات های خانگی نبود، بخصوص با بستن دو پروژه با مشخصات بالای کوری (Kuri) و جیبو (Jibo). اما به تازگی یک رقیب تازه ژاپنی با رویکرد متفاوت وارد بازار می شود. لاوت (Lovot) توسط کانام هایاشی (Kaname Hayashi) با خلق و خوی خاص که تنها برای دوست داشتن طراحی شده است.

هایاشی به بلومبرگ گفت: این ربات هیچ کاری برای شما انجام نمی دهد، حتی ممکن است در خانه ایجاد مزاحمت کند. 

لاوت به نظر می رسد که یک نسخه ارتقا یافته از فوربی (Furby) است. این ربات دارای تابع حرکتی کم است، اما با کاربران با یک جفت چشم پر جنب و جوش و صدای خنده دار تعامل دارد. ربات سه چرخه در اطراف خانه می چرخد و محبت می کند حتی می تواند التماس کند تا آن را با خود بردارید.

بیشتر بخوانید: با هال آشنا شوید: رباتی که گریه می‌کند، حرف می‌زند و نبض دارد

لاوت در سر خود محفظه دوربین و سنسور دارد. این به او اجازه می دهد تا صدای تلفن های موبایل را تشخیص دهد، افراد مختلف و حیوانات را شناسایی کند، حتی می تواند با استفاده از بینایی حرارتی اثاثیه خانه را تشخیص دهد. چشم های ربات دارای شش لایه برای ایجاد افق عمیق درونی و حس لامسه بیرونی است. اگر او را غلغلک دهید خواهد خندید، و اگر روی پای خود بگذارید و نوازش کنید میخوابد. 

لاوت وزن یک نوزاد نوپا را با حدود سه کیلوگرم وزن دارد و گرمای تولید شده توسط تراشه پردازشگر را به پوستش هدایت می کند. این ربات در اوایل این هفته در یک رویداد در ژاپن معرفی شد که در آن مهندسان Groove X توانستند آن را برای تبدیل شدن به بخشی از خانواده تبدیل کنند.

مطالب مشابه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.