راز مثلث برمودا حل شد

دانشمندانی از دانشگاه ساتهمپتون با شبیه سازی مثلث برمودا ادعا کردند که توانسته اند راز این منطقه را کشف کنند.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از تک اکسپلوریست، مثلث برمودا منظقه ای اسرار آمیز از اقیانوس اطلس که در میان میامی، برمودا و پورتوریکو محصور شده است. طی سالهای گذشته ده ها کشتی ها و هواپیما در این منطقه ناپدید شده اند. علت این پدیده مشخص نیست ولی دانشمندان را برای سال ها زیادی گیج کرده است. اما اکنون یک دانشمند معتقد است که ممکن است علت ناپدید شدن در مثلث برمودا را کشف کرده باشد.

به گفته محققان دانشگاه ساوتهمپتون، موج های بسیار بزرگی با ارتفاع ۳۰۰ متر در این نقطه ایجاد می شوند، که ممکن است علت ناپدید شدن بسیاری از کشتی ها و هواپیماها در داخل آن باشند. آنها از شبیه سازهای داخلی برای ایجاد موج های غول پیکر استفاده کردند.

امواج سرکش و غول پیکر بصورت غیر منتظره و ناگهانی ظاهر می شوند که می تواند برای کشتی ها حتی کشتی های بزرگ خطرناک باشد. برای بررسی بیشتر، دانشمندان مدلی از کشتی بزرگ یو اس اس سایکلوپ (USS Cyclops)، که در سال ۱۹۱۸ با ۳۰۰ نفر ناپدید شد، را شبیه سازی کردند. 

یو اس اس سایکلوپ ۱۶۵ متر طول داشت و از آن برای حمل و نقل سوخت در طول جنگ جهانی اول استفاده می شد. این کشتی در سال ۱۹۱۸ هنگامی که از باهیا عازم بالتیمور بود ناپدید شد. برخی کارشناسان بر این باورند که ناپدید شدن سایکلوپ غیرطبیعی بود. این کشتی بزرگترین تلفات نیروی دریایی ایالات متحده در تاریخ است (بیشتر بخوانید: پروژه هارپ یا برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا).

دکتر سایمون باکسال (Simon Boxall) که اقیانوس شناس و زمین شناس است می گوید: این ناحیه از اقیانوس اطلس می تواند محل تلاقی سه طوفان عظیم باشد که از جهات مختلف به هم متصل می شوند و شرایط مناسب برای ایجاد امواج غول پیکر را فراهم می کنند.

چنین طوفانهایی می توانند سایکلوپ را دو تکه کنند. به گفته وی، طوفان ممکن است از جنوب و شمال آمده و در محل مثلث برمودا با هم دیگر تلاقی کرده باشند. او در ادامه گفت: اگر یک طوفان دیگر از سمت فلوریدا بیاید موجهای مثلث برمودا مرگبار خواهند بود. 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.