کدام شخصیتهای بازی تاج و تخت در انتهای سریال زنده خواهند ماند؟

دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ یک الگوریتم خاص برای پیش بینی بقا و یا مرگ شخصیتهای مختلف در سریال بازی تاج و تخت طراحی کردهاند.

به گزارش تاپ دیجیت و به نقل از تک تایمز، طرفداران مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت (Game of Thrones) که از شبکه HBO پخش می شود همیشه در این مورد که کدام شخصیت اصلی سریال در نهایت زنده خواهد ماند در حال گفتگو هستند. حال دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ یک پا را فراتر گذاشته و یک الگوریتم خاص برای پیش بینی بقا و یا مرگ شخصیتهای مختلف در سریال، طراحی کردهاند.

یک پروژه منحصربفرد

بنا به خبر مطبوعاتی اعلام شده از سوی دانشگاه، دانشجویان یک برنامه کاربردی برای به دست آوردن دادههای مربوط به سریال بازی تاج و تخت از اینترنت ایجاد کردند که با جمع آوری دادهها و تحلیل آن توسط الگوریتمهای طراحی شده، شانس بقاء تمام کاراکترها را پیش بینی کنند. دانشجویان این پروژه قبلا بازگشت شخصیت جان اسنو (Jon Snow) را  پس از مرگ در انتهای فصل ۵ پیش بینی کرده بودند.

در ۶ قسمت از فصل ۸ تعداد زیادی مرگ و نابودی را مشاهده خواهیم کرد، اما در پایان سریال کدام شخصیتها زنده خواهند ماند؟

در وب سایت دانشجویان بنا به اعداد استخراج شده از برنامه: دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen) بهترین شانس زنده ماندن را با احتمال ۰٫۹٪، احتمال مرگ در انتهای سریال دارد. پس از آن تیریون لنیستر (Tyrion Lannister) با احتمال مرگ ۲٫۵ درصدی، واریس (Varys) با احتمال مرگ ۳٫۲ درصدی، سمول تارلی (Samwell Tarly) با احتمال مرگ ۳٫۳ درصدی و جیمی لنیستر (Jaime Lannister) با احتمال مرگ ۴ درصدی بیشترین شانس زنده ماندن را دارند.

در آنسوی دیگر بران از بلک واتر (Bronn of the Blackwater) با احتمال مرگ ۹۳٫۵ درصد بیشترین احتمال مرگ را دارد و پس از او گرگور کلگین (Gregor Clegane) با احتمال مرگ ۸۰٫۳ درصدی، سانسا استارک (Sansa Stark) با احتمال مرگ ۷۳٫۳ درصدی، برن استارک (Bran Stark) با احتمال مرگ ۵۷٫۸ درصدی و سندور کلگین (Sandor Clegane) با احتمال مرگ ۴۷٫۵ درصدی دارای بیشتر احتمال مرگ در فصل هشتم سریال هستند.

جان اسنو که به عنوان محبوبترین شخصیت سریال به حساب می آید ۱۲ درصد احتمال مرگ را در انتهای فصل دارد.

از جمله عوامل تعیین کننده احتمال مرگ در الگوریتم این است که آیا آن شخصیت اشراف زاده است یا عادی، اشراف زادههای بزرگ دارای شانس بیشتری برای زنده ماندن هستند. همچنین شانس زنان برای زنده ماندن در بازی تاج و تخت بیشتر از مردان است. 

همچنین می توانید شانس زنده ماندن سایر شخصیتهای سریال را از سایت برنامه مشاهده نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.